kowalikowo.pl

Lifestyle Blog

Lifestyle

Co robić zimą w domu i na dworze?

Dorośli nie zawsze lubią zimę. Z dziećmi jest zupełnie inaczej. Zabawy na śniegu to niezapomniana frajda dla maluchów, jak i dla starszych dzieci. Co robić zimą, gdy jest dużo śniegu i gdy śnieg nie chce spaść?

Gdy tylko pojawi się śnieg

Z roku na rok nasze zimy są coraz cieplejsze, a śniegu mamy coraz mniej. Zastanawiając się, co robić zimą nie można przegapić momentu, gdy spadnie odrobina śniegu i będzie lekki mróz.

Jest to odpowiednie moment, by zabrać dzieci na dwór. Lepienie bałwana, jazda na sankach czy zjazdy na jabłuszku to zabawy, które spodobają się każdemu dziecku. Nie można oczywiście zapomnieć o bitwie na śnieżki, której zawsze towarzyszy wiele śmiechu i radości. I koniecznie chociaż raz w zimie trzeba zrobić orzełka na śniegu!

Zabawa pod dachem

Nauka jazdy na łyżwach nie jest łatwa, ale sprawia ogromną radość. Jest to również świetny sposób na spędzenie wolnego czasu z dziećmi, gdy zima nas nie rozpieszcza, a na dworze jest plucha.

Łyżwy to sport, który jest idealny dla dzieci, które nie lubią zabaw drużynowych. Dziecko, ucząc się jazdy na łyżwach, pracuje nad koordynacją, równowagą oraz wyrabia pewność ruchów.

Dzieci w dzisiejszych czasach wiele czasu spędzają w pozycji siedzącej. Łyżwy wzmacniają mięśnie kręgosłupa. Pomagają utrzymać idealną sylwetkę i zdrowy kręgosłup.

Warto również pamiętać, że mimo iż jeździmy na lodowisku krytym wzrasta odporność dziecka. Ujemna temperatura oraz ruch to idealny przepis na zdrowie.

Kulig – niezapomniane wrażenia

Zastanawiając się, co robić zimą nie można zapomnieć o kuligu. Jest to atrakcja, którą dzieci będą długo wspominały.

Wycieczkę w śniegu na saniach warto zakończyć wieczornym ogniskiem. Zmarznięte dzieci na pewno będą miały wilczy apetyt. Kiełbaski z ogniska oraz pieczone ziemniaki znikną momentalnie. W termosie warto przygotować gorącą czekoladę lub kakao.

Las zimą

Wycieczki do lasu to bardzo częsty sposób na spędzanie czasu wolnego. Niestety przeważnie latem. Warto to zmienić i również zimą udać się na leśną wyprawę.

Koniecznie poszukajcie tropów zwierząt. Z wyprawy warto zrobić pamiątkowe zdjęcia, które przy słonecznej pogodzie wyjdą bardzo widowiskowe. Słońce oraz śnieg to idealne tło dla pięknych fotografii.

Zima w domu

zastanawiając się, co robić zimą nie można zapomnieć o czasie, który spędzamy w domu. Zimowe wieczory są długie i trzeba ciekawych pomysłów na ich urozmaicenie.

Upieczenie z dziećmi pysznych ciasteczek, muffinek czy ciasta jabłkowego to dobry wstęp do wieczoru, który może być nie tylko ciekawy, ale również pyszny.

Zaopatrzeni w pyszną przekąskę możemy urządzić turniej gier planszowych, kalamburów czy rodzinny teatrzyk cieni.

Warto również wcześniej zabrać się za przygotowania świąteczne. Zrobienie samodzielnie ozdób świątecznych na choinkę to wielkie wyzwanie dla dzieci. Choinka, która będzie ubrana w takie ozdoby będzie wyjątkowa i przepiękna.

Robiąc zabawki na choinkę warto wykorzystać kolorowe papiery, suszone owoce czy różnego rodzaju świecidełka, które będą mieniły się w świetle lampek. Nie można również zapomnieć o upieczeniu pierników, które są obowiązkową ozdobą choinki.