kowalikowo.pl

Lifestyle Blog

Lifestyle

Jak schudnąć bez ćwiczeń – sprawdzone sposoby

Wiele leniwych osób, mających problemy z nadwagą, chce znaleźć jakąś dobrą metodę na zrzucenie zbędnych kilogramów. Odkryć jakieś cudowne sposoby na to, jak schudnąć bez ćwiczeń. Czy faktycznie jest możliwe, aby zmniejszyć brzuch, ale uniknąć przy tym morderczego treningu? Sprawdźmy.

Aktywność fizyczna nie jest najważniejsza

Okazuje się, co udowodniły przeprowadzone badania, że same ćwiczenia nie są koniecznie potrzebne. Chodzi przede wszystkim o to, aby zachować tzw. deficyt kaloryczny (spalać dziennie więcej energii niż jej dostarczać do organizmu). Wtedy będzie można skorzystać z nagromadzonych rezerw, co wcale nie jest trudnym zadaniem. Należy jednak pamiętać, że przyda się to tylko przez kilka miesięcy.

Lepiej więc, kiedy zbilansowaną dietę połączy się z pewną, chociaż minimalną aktywnością fizyczną. Wtedy nie pojawi się efekt jojo. Co więcej, będzie zwiększony ubytek tkanki tłuszczowej i poprawiona wydolność oddechowa.

Jak schudnąć bez ćwiczeń – zasady

Utrata wagi bez treningu – tego pragną jednak ludzie, którym nie chce się nawet zrobić kilku przysiadów dziennie. I schudną, jak najbardziej. Muszą tylko pilnie przestrzegać ułożonych przez dietetyków zasad. Jakich?

Po pierwsze regularne, wolne jedzenie różnych dań i ich dokładne przeżuwanie. Dlaczego? Bo wtedy zmniejszy się też spożycie kalorii. A po drugie unikanie przekąsek i wybieranie jedynie zdrowych produktów: od niewielkiej ilości tłuszczów nasyconych (np. masło) i nienasyconych (ryby itp.) po posiłki pełnoziarniste zawierające błonnik (siemię lniane itd.).

Jeżeli będzie się respektować powyższe zalecenia, to lepiej wchłoną się witaminy. To nie wszystkie zalety. Jest jeszcze pożądany efekt sytości na dłuższy czas oraz znaczna poprawa pracy naszego układ trawiennego. Co ciekawe, istotny w tej kwestii, będzie również sen. Im dłuższy, tym nie doprowadzi się do zaburzeń, które zagrożą odpowiednio funkcjonującej gospodarce hormonalnej.

A co z białkiem? Tak, o nim też warto na koniec napisać. Jego spożywanie przynosi bowiem pozytywne rezultaty. Najważniejsze z nich to rozbudowanie mięśni. No i białko korzystnie wpływa na wybrane hormony sytości oraz głodu.

Podsumowanie

Jak schudnąć bez ćwiczeń? Po przeczytaniu opisanych tutaj sposobów, odpowiedź na to pytanie wydaje się już oczywista. Warto jednak uzupełnić treść tego artykułu o jeszcze jedną, równie ważną informację.

Chodzi o to, aby osoby z nadwagą, do swojego codziennego menu wprowadziły także probiotyki. Najlepiej w postaci suplementacji albo ewentualnie naturalnego pochodzenia (idealny będzie kefir oraz kapusta kiszona). Dlaczego? Owe składniki mają pozytywne działanie. Dzięki nim zwiększy się sama odporność organizmu. Wpływają też na mikroflorę jelit.

W trakcie kuracji opartej na zbilansowanej diecie istotne jest to, żeby nie stawać ciągle na elektronicznej wadze i sprawdzać wyświetlanych tam kilogramów. Taka bezustanna kontrola nie jest dobrym rozwiązaniem. Zdarzają się bowiem wahania, a tempo utraty tłuszczu u każdej osoby przebiega inaczej.