kowalikowo.pl

Lifestyle Blog

Lifestyle

Jak zorganizować wakacje dla wymagających?

Wiele osób pracując intensywnie przez cały rok, chce spędzić wakacje w warunkach luksusowych i w miejscach, które mogą dostarczyć wielu dodatkowych wrażeń. Okres pandemii znacznie utrudnia zorganizowanie takich wakacji na terenie Europy ze względu na różnego rodzaju ograniczenia.

Wakacje dla wymagających

Ograniczenia obowiązujące w Europie nie oznaczają, że trzeba zrezygnować z luksusowych wakacji, na które czekało się cały rok. Wiele biur podróży specjalizuje się w organizacji wypoczynku dla wymagających. Do zaoferowania mają kilka lub kilkanaście sprawdzonych miejsc rozsianych po całym świecie.

W ramach wyjazdu klient ma zapewniony pobyt nie tylko w luksusowym hotelu, ale także stałą opiekę w miejscu pobytu. Usługi concierge uwolnią turystę od załatwiania wielu przyziemnych spraw związanych z przemieszczaniem się i dotarciem do miejsc przeznaczonych tylko dla wybranych.

Wakacje dla wymagających nie mają nic wspólnego z wakacjami komercyjnymi przeznaczonymi dla rzeszy turystów. Komponowane są pod konkretne wymagania zamawiającego, od daty pobytu zaczynając, a na indywidualnym programie kończąc.

Większość biur podróży oferuje komercyjne wczasy z luksusowym hotelem, luksusową plażą i wycieczkami fakultatywnymi. Dla wymagających to stanowczo za mało.

Czego można oczekiwać po wakacjach dla wymagających?

Oczywiście niezapomnianych wrażeń i wspomnień wystarczających na kolejne miesiące. Hotel i piękna plaża to za mało. Wakacje dla wymagających zapewniają dodatkowe atrakcje, często niedostępne dla przeciętnych turystów.
W ramach wyjazdu można zapewnić sobie wycieczki do trudno dostępnych miejsc lub warunki do uprawiania ekstremalnych sportów.

Największą popularnością cieszą się wyjazdy do krajów egzotycznych na obu półkulach. Dają możliwość poznania niezwykłej flory i fauny, zwiedzania pięknych pozostałości kultury materialnej, których nie ma na mapach zwykłych przewodników.

Wybierając wczasy szyte na miarę można zarezerwować sobie miejsca do nurkowania na najpiękniejszych rafach koralowych lub uprawiania surfingu na największych falach. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Nie wszyscy lubią tropiki i plaże, niektórzy wolą dziką przyrodę północy. Dla nich biuro podróży może przygotować wakacje na Islandii lub Grenlandii. Już sam pobyt w luksusowym hotelu lodowym będzie niesamowitym doznaniem. Do tego można zaplanować rejsy łodzią wśród lodowców i połów ryb. Na pewno można liczyć na spotkanie fok i niedźwiedzi polarnych. Wrażenia będą niesamowite.

Sprawą oczywistą jest, że wczasy dla wymagających nie są ofertą last minut. Trzeba je bardzo dokładnie zaplanować we współpracy z wyspecjalizowanym biurem podróży na kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem. Nie zawsze wszystkie wymagania zamawiającego są możliwe do zrealizowania, ale w takim wypadku biuro najczęściej oferuje różne alternatywy do wyboru.

Wakacje dla wymagających to zdecydowanie najlepsza oferta spędzenia urlopu w sposób nietuzinkowy i zgodny z własnymi upodobaniami, jednak za indywidualizm trzeba odpowiednio więcej zapłacić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.