kowalikowo.pl

Lifestyle Blog

Lifestyle

Czy rumianek rozjaśnia włosy?

Należy mieć świadomość, że jednym z najmniej znanych zastosowań rumianku jest rozjaśnianie włosów. Nie wszystkie przedstawicielki płci pięknej wiedzą jednak w jaki sposób możliwe jest dokonanie tego za pomocą wspomnianej rośliny. Panie bardzo często zastanawiają się czy rumianek rozjaśnia włosy.

Jak rozjaśnić włosy rumiankiem?

Warto wiedzieć, że cały zabieg w najprostszym możliwym ujęciu polega na zaparzeniu rumianku w takiej ilości, która będzie odpowiednio dostosowana do długości włosów kobiety. Kolejnym etapem jest z kolei spłukanie włosów wspomnianą miksturą po umyciu. Należy mieć świadomość, że z roku na rok coraz większa liczba pań decyduje się na rozjaśnianie za pomocą wody utlenionej po spłukaniu włosów rumiankiem.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że taka metoda może tylko i wyłącznie osłabić efekt rumianku. Przedstawicielki płci pięknej mogą bez żadnego problemu zastosować rumianek z torebki, jednak rekomendowane jest użycie omawianego produktu w suszonych liściach. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszy się rumianek rzymski. Jest co prawda droższy, jednak charakteryzuje się szybszym działaniem.

Dlaczego należy rozjaśniać rumiankiem tylko włosy naturalne?

Warto wiedzieć, że włosy będą mogły zostać rozjaśnione rumiankiem tylko wtedy, gdy będą naturalne. Nie mogą być tym samym farbowane. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiana metoda skierowana jest przede wszystkim do blondynek ciemnych i jasnych.

Należy mieć świadomość, że szatynki mogą również bez żadnego problemu używać płukanek z rumianku, jednak ostatecznym rezultatem będzie nadanie świeżości i blasku. Nie będzie możliwe uzyskanie nowych odcieni włosów. Godny uwagi jest fakt, że czarne włosy w zdecydowanej większości przypadków w ogóle nie reagują na rumianek.

Z kolei w przypadku rudych włosów wszystko będzie zależało od ich grubości, a także intensywności koloru. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że cienkie włosy praktycznie zawsze będą bardziej podatne na zmiany w porównaniu do grubych.

Czy mogą wystąpić efekty uboczne przy rozjaśnianiu włosów rumiankiem?

Warto wiedzieć, że rozjaśnianie włosów rumiankiem jest niezwykle bezpieczną metodą. W porównaniu do farb nie tylko nie uczula, ale również stosunkowo łatwo można będzie pozbyć się efektów. Wystarczy w tym celu kilka razy dokładnie wyszorować włosy. Niewielkie problemy mogą wystąpić tylko i wyłącznie w przypadku bardzo częstego stosowania tej metody.

Przedstawicielkom płci pięknej, które nie są zainteresowane zniszczeniem swoich końcówek rekomendowane jest ograniczenie liczby płukanek do dwóch w tygodniu. Godny uwagi jest fakt, że specjaliści nie zalecają stosować omawianego zabiegu częściej niż raz na miesiąc.

Jeżeli w ciągu pierwszych 30 dni od momentu rozpoczęcia kuracji kobieta nie dostrzeże żadnych zmian oznacza to, że włosy charakteryzują się ogromną odpornością na działanie rumianku. W przypadku, gdy jednak zostanie zauważona poprawa w ich wyglądzie, należy rozjaśniać je do momentu, aż zostanie osiągnięty satysfakcjonujący kolor. Nie można oczywiście zapomnieć, że praktycznie każde włosy są inne i zupełnie inaczej będą reagowały na omawiany rodzaj zabiegu.