kowalikowo.pl

Lifestyle Blog

folia poliolefinowa
Lifestyle

Do czego służy folia poliolefinowa?

Czym jest folia poliolefinowa (POF)? To popularna folia termokurczliwa, która używana jest do pakowania produktów. Jest ona wielowarstwowa, wytłaczana i orientowana w dwóch kierunkach. Wykorzystywana jest w wielu gałęziach przemysłu i logistyce. Produkty zapakowane w tę folię sprawiają wrażenie prestiżowych i z wyższej półki.

Czym charakteryzuje się folia POF?

Folia poliolefinowa kurczy się pod wpływem ciepłego powietrza, co daje nam perfekcyjnie zapakowany produkt. W sklepach dostępne są różne rozmiary i grubości folii, co pozwala na dostosowanie jej parametrów do konkretnego celu. Charakteryzuje się wysokim połyskiem i przezroczystością. Folia nie ma żadnej woni, co sprawia, że pakowane produkty nie zmieniają swojego smaku i zapachu. Można w nią pakować rzeczy o nieregularnych kształtach- nie zostaną one zniekszałcone, a zyskają eleganckie opakowanie.

Jakie są funkcje folii poliolefinowej?

Folia ma chronić produkt, ale też musi sprawiać, aby przedmioty było łatwo transportować. Jest ona opłacalna, ponieważ nie podnosi znacząco ceny produktu. Folia POF to również dobre miejsce na darmową reklamę- nie trzeba za nią płacić tak jak w internecie, gazecie czy telewizji. Wszystkie te funkcje spełnia folia poliolefinowa Izifilm (https://izipak24.pl/produkty/folie/poliolefinowe-pof,2,6852). Jest to funkcjonalny produkt, który ochrania towary, elegancko wygląda i jest ekologiczny, ponieważ nadaje się do ponownego przetworzenia. Możemy ją zobaczyć na półkach sklepowych jako opakowanie płyt, książek, bombonierek, czasopism, perfumów, kosmetyków, gier, wyrobów elektronicznych czy piekarniczych.

Jakie cechy ma folia POF?

Dzięki bardzo dobrej zgrzewalności i kurczliwości nie tworzą się na jej powierzchni nieestetyczne pęcherzyki powietrza. Nadaje się zarówno do maszyn kloszowych, jak również do automatycznych zgrzewarek. Na folii poliolefinowej można wykonywać różne spersonalizowane nadruki, dzięki czemu może ona stać się nośnikiem reklamy. Dzięki temu, że technologia bardzo poszła do przodu, na rynku jest obecna biodegradowalna folia POF. Przez 1,5 roku zachowuje ona swoje właściwości, a po tym czasie zaczyna się rozkładać. Im więcej czynników sprzyjających rozkładowi, takich jak światło słoneczne lub wilgoć, tym proces degradacji przebiega szybciej.

Towary, do których zapakowania została użyta folia POF, wyglądają ekskluzywnie i bardziej prestiżowo niż przedmioty zapakowane w inny sposób. Folia ta jest wygodna w użyciu, wydajna i spełnia wiele funkcji. To idealny sposób na pakowanie produktów.