Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Pewnym krokiem w dorosłość

Lifestyle Data publikacji - 27 maja 2022 Autor - Redakcja kowalikowo.pl


Młodemu pokoleniu przyszło żyć w bardzo ciężkich i niestabilnych czasach. Start w dorosłość zawsze obarczony jest wieloma niewiadomymi. Młodzi ludzie zastanawiają się czy podołają codziennym obowiązkom, czy uda im się założyć rodzinę, kupić wymarzony dom, czy też mieszkanie, czy starczy im czasu i funduszy na spełnianie marzeń oraz pasji. Oprócz wszystkich tych niewiadomych, obecnie naszemu społeczeństwu doszły również obawy związane ze zdrowiem i życiem.

Oszczędności w młodym wieku

Dorastanie jest nieuniknione, każdy młody człowiek będzie w końcu musiał stanąć twarzą w twarz z decyzjami, które będą miały wpływ na całe jego przyszłe dorosłe życie. Większość z młodych małżeństw, w miarę swoich możliwości, chce stawiać swoje pierwsze kroki we własnym domu, czy też mieszkaniu. Jak wiadomo, ceny nieruchomości są bardzo wysokie. Bardzo mały odsetek obywateli stać na zakup nieruchomości za oszczędności. Pozostała część osób, która myśli o swoich pierwszych tak zwanych czterech kątach, najczęściej wybiera opcję albo częściowego albo całkowitego kredytowania swojego zakupu. Pierwsze kroki oraz rozpoznanie w wyżej wymienionym temacie najczęściej stawiane są na stronach internetowych banków, czy też porównywarek kredytowych.

Kredyt, a pożyczka

Poruszając się po stronach internetowych banków należało by również zgłębić temat: czym różni się kredyt od pożyczki, ponieważ powierzchownie można by stwierdzić, że są to te same produkty bankowe. Po bliższym zapoznaniu się z tematem okazuje się, że można popełnić wiele błędów, a co za tym idzie zacząć dorosłe życie od nieprzemyślanych i pochopnych decyzji. Jeżeli tematy kredytów i pożyczek są dla nas zbyt rozległe, gubimy się w terminologii, nie rozumiemy mechanizmów i prawa, które regulują wszystko co dotyczy kredytobiorców, najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do placówki banku, czy też kontakt z konsultantami, pośrednikami. Są to osoby najczęściej z wieloletnim doświadczeniem, które przeszły specjalistyczne szkolenia. Na miejscu, w cztery oczy wyjaśnią nam wszystkie nurtujące nas pytania, dopasują dla nas najlepsza ofertę, biorąc przy tym pod uwagę bardzo dużo zmiennych oraz czynników. Udając się do doradcy kredytowego musimy być bardzo dobrze przygotowani. Musimy przekazać konsultantowi między innymi takie informacje jak: nasz wiek, czy mamy własne oszczędności, które chcemy przeznaczyć na zakup nieruchomości ( tak zwany wkład własny), jaką formę pracy aktualnie podejmujemy, jakie są nasze dochody, czy mamy na utrzymaniu jakieś osoby, czy mamy inne zobowiązania finansowe.

Jeżeli chcemy wystąpić o kredyt z małżonkiem/ małżonką, to obecne przy takiej rozmowie musza być obie osoby. Na podstawie wszystkich powyższych informacji, doradca kredytowy obliczy naszą zdolność kredytową i przedstawi nam najkorzystniejsze oferty kredytowania naszej wymarzonej posiadłości. Jeżeli którakolwiek z ofert zostanie przez nas wybrana, doradca przeprowadzi nas przez kolejne etapy otrzymania kredytu, zgromadzi niezbędną dokumentację, złoży wniosek w wybranym przez nas banku, a my już niedługo będziemy mogli zająć się niczym innym jak wybieraniem koloru ścian oraz dodatków, które wypełnią naszą nową przestrzeń życiową. Dowiedz się więcej na temat kredytów natakie-kredyty.pl

folia poliolefinowa

Redakcja kowalikowo.pl

Nasi redaktorzy na portalu Kowalikowo to zespół pasjonatów mody, urody, zdrowego stylu życia i lifestyle'u, którzy tworzą treści, inspirujące naszych czytelników do życia w zgodzie z własnym stylem i wartościami. Każdy z naszych redaktorów jest ekspertem w swojej dziedzinie, posiadającym bogate doświadczenie i wiedzę na temat najnowszych trendów, produktów kosmetycznych, zdrowego odżywiania oraz stylu życia. Nasz zespół skupia się na tworzeniu artykułów, które nie tylko dostarczają praktycznych porad i inspiracji, ale także promują pozytywny, zdrowy i pełen energii sposób życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?