Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Duży biust – atut czy problem, czyli jak odpowiednio dobierać stanik w przypadku większych piersi?

Moda Data publikacji - 18 lutego 2022 Autor - Redakcja kowalikowo.pl
Duży biust

Niegdyś duży biust uważano za kobiecy atut, jednak wiele kobiet, które zostały nieco hojniej obdarzone przez naturę, miało problemy z doborem odpowiedniego biustonosza. Z czasem zaczęto więc postrzegać biust większych rozmiarów jako kłopot, bowiem kobiety uskarżały się na ból kręgosłupa czy niemożność noszenia koszulek na ramiączkach bądź bluzek z większym dekoltem. Tymczasem okazuje się, że duży biust sam w sobie nie stanowi większego problemu, a jest nim jedynie nieodpowiednio dobrany biustonosz.

Zasady doboru biustonosza w przypadku większych piersi

Jak dobrać odpowiedni stanik w przypadku większych piersi? Cała procedura pozyskania właściwych wymiarów nie różni się w niczym, bez względu na to, czy jesteśmy nieco hojniej obdarzone przez naturę, czy też mamy stosunkowo niewielki biust. Przede wszystkim należy zmierzyć obwód pod nim, odejmując od otrzymanego wyniku 5 cm. Następnie mierzymy obwód samego biustu – w tym przypadku niczego nie odejmujemy. Uzyskane wyniki nanosimy na tabelę rozmiarów, dzięki czemu możemy dobrać idealny dla siebie. Błędem, jaki wykonuje część kobiet, mająca większy biust, jest mierzenie go na wdechu. Tego typu działania jedynie zafałszują wyniki, nie przynosząc nam żadnych korzyści.

Gdzie kupić biustonosz w dużym rozmiarze?

Samo pozyskanie odpowiednich wymiarów nie jest trudne – o wiele większy kłopot mamy zwykle z zakupem stanika w dużym rozmiarze. Większość sklepów proponuje staniki maksymalnie w rozmiarze D, podczas gdy niektórym kobietom potrzebny jest model o wiele większy. Z pomocą przychodzi sklep internetowy, który proponuje różnorodne modele biustonoszy nawet w dużych rozmiarach. Z jego ofertą można się zapoznać na stronie internetowej  https://www.kontri.pl/pl/menu/biustonosze/cechy/na-duzy-biust-867.html, gdzie od razu możemy dokonać zakupów. 

Duży biust, duży komfort

Dobór odpowiedniego biustonosza jest szczególnie ważny w przypadku piersi o większych rozmiarach. Wszystko dlatego, że za mały biustonosz może powodować zbytni ucisk, przez co będziemy odczuwały nie tylko dyskomfort, ale również bóle pleców czy nawet kręgosłupa. Nie warto więc eksperymentować – o wiele lepiej zdać się na wiedzę i doświadczenie specjalistów, którzy od lat dostarczają kobietom sprawdzone rozwiązania. Pamiętajmy, że dobór właściwego biustonosza może uchronić nas nie tylko przed chorobami kręgosłupa, ale stanowi również swego rodzaju profilaktykę raka piersi. Co więcej, noszenie dobrze dobranego stanika jest po prostu wygodne i daje poczucie ogromnego komfortu. 

folia poliolefinowa

Redakcja kowalikowo.pl

Nasi redaktorzy na portalu Kowalikowo to zespół pasjonatów mody, urody, zdrowego stylu życia i lifestyle'u, którzy tworzą treści, inspirujące naszych czytelników do życia w zgodzie z własnym stylem i wartościami. Każdy z naszych redaktorów jest ekspertem w swojej dziedzinie, posiadającym bogate doświadczenie i wiedzę na temat najnowszych trendów, produktów kosmetycznych, zdrowego odżywiania oraz stylu życia. Nasz zespół skupia się na tworzeniu artykułów, które nie tylko dostarczają praktycznych porad i inspiracji, ale także promują pozytywny, zdrowy i pełen energii sposób życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?