kowalikowo.pl

Lifestyle Blog

Sposób na siwe włosy u mężczyzn
Uroda

Sposób na siwe włosy u mężczyzn

Siwienie włosów jest naturalnym procesem, który dla wielu mężczyzn bywa dość kłopotliwy, zwłaszcza, gdy dochodzi do niego w stosunkowo młodym wieku. Mowa w tym momencie o panach pomiędzy 30 a 40 rokiem życia, dla których sama koloryzacja stanowi niekiedy niemały problem. Doskonałym rozwiązaniem, dzięki któremu możliwe jest przywrócenie naturalnego odcienia włosów, są wysokiej klasy odsiwiacze.

Dla wielu mężczyzn farbowanie włosów kojarzy się z czymś nienaturalnym, z czymś z czego zazwyczaj korzystają kobiety. Dlatego też część panów, którym zależy na ukryciu pojawiających się siwych włosów, decyduje się na sięgnięcie po różnego rodzaju kosmetyki/preparaty, które mają za zadanie nieco zamaskować ten proces. Jednak nie każdy z tych produktów jest skuteczny. Inaczej jest w przypadku, gdy zdecydujemy się na wysokiej klasy odsiwiacze, które dostępne są w bogatym asortymencie, oferowanym przez sklep Barbersupply.pl.

Odsiwiacze do włosów – ogólna charakterystyka

W przeciwieństwie do farb koloryzujących, odsiwiacze do włosów dają możliwość ukrycia pojawiających się siwych włosów w sposób najbardziej zbliżony do naturalnego. Tego typu produkt kosmetyczny działa stopniowo, wykazując przy tym nie tylko właściwości maskujące, ale także i pielęgnujące. Nowoczesne odsiwiacze o sprawdzonym składzie, nie obciążają włosów i posiadają kojące działanie zarówno na cebulki, jak i skórę głowy. Nie powodują efektu nadmiernego błyszczenia się włosów, są wygodne i skuteczne w stosowaniu, nawet w domowym zaciszu. Przyczyniają się do polepszenia samopoczucia u mężczyzn.

Sposób działania i stosowania odsiwiaczy dla mężczyzn

W przypadku mężczyzn z powodu testosteronu, proces siwienia występuje o wiele szybciej aniżeli u kobiet. Dodatkowo ze względu na różnice biologiczne, mają oni również większe skłonności do łysienia, a nie każdy z panów czuje się dobrze z siwizną lub zakolami na skroniach. W przypadku tej pierwszej kwestii, doskonałym rozwiązaniem są odsiwiacze, które przywracają włosom naturalny kolor. Stąd też w swoim składzie nie zawierają aż tylu pigmentów, co dostępne na rynku farby do koloryzacji. Ich podstawowym zadaniem jest repigmentacja włosów, czyli tzw. stopniowe dokładanie naturalnego pigmentu. Cały proces zwalczania siwych włosów przy wykorzystaniu omawianych kosmetyków, zazwyczaj trwa 3 dni z tym, że powinien być on powtarzany co kilka tygodni. Przed ich zastosowaniem warto jest pamiętać, że jedynie za pierwszym razem odsiwiacze należy nanieść na całe włosy. Przy kolejnych razach produkt nanosimy jedynie na odroście. W ten sposób uzyskujemy trwały efekt, który utrzymuje się przez kilka tygodni.