kowalikowo.pl

Lifestyle Blog

Lifestyle

Czy warto chodzić do kosmetyczki?

Dostępność salonów kosmetycznych jest coraz większa – obecnie działają one nawet w mniejszych miejscowościach. Obowiązujące w nich ceny także są coraz bardziej przystępne, co sprawia, że takie usługi nie są zarezerwowane tylko dla zamożnych. Czy jednak warto z nich korzystać?

W domu tak samo?

W salonach kosmetycznych wykonuje się wiele zaawansowanych zabiegów, do których wykorzystywane są specjalistyczne, kosztowne urządzenia. W większości przypadków jednak te same metody, a nawet preparaty i akcesoria, jakie są stosowane w takich miejscach, można też bez przeszkód zakupić do użytku domowego. Najlepszym tego przykładem są zwłaszcza produkty do różnych rodzajów manicure. Wiele kobiet samodzielnie wykonuje tipsy czy hybrydy, przekonując, że zakup zestawu i produktów szybko się zwraca, podczas gdy wizyty są drogie. Można też jednak zaopatrzyć się w liczne preparaty profesjonalne, jak maski czy nawet peelingi kwasowe, a nawet urządzenia. Dostępne są frezarki, niewielkie urządzenia do mikrodermabrazji czy peelingu kawitacyjnego, a nawet depilatory laserowe, które pozwalają na stałe pozbyć się zbędnego owłosienia we własnej łazience i w dodatku znacznie taniej.
Czy to oznacza, że salony kosmetyczne są zupełnie zbędne? Gdyby tak było, nie byłoby sytuacji, w której nowe wyrastają jak grzyby po deszczu, a na wizytę w najlepszych trzeba niejednokrotnie zapisywać się z dużym wyprzedzeniem.

Dlaczego warto?

Z pewnością można wymienić wiele argumentów przemawiających za tym, że lepiej jest odwiedzać salony kosmetyczne niż dbać o siebie w domu. Jednym z nich jest fakt, że jednak nie wszystko można wykonać samodzielnie, w domowych warunkach, szczególnie w pojedynkę. Czasem też może to być ryzykowne, jak choćby stosowanie kwasów czy nawet manualne oczyszczanie cery.
Zdecydowanie najważniejsza jest jednak inna kwestia: działając samodzielnie, ryzykuje się, że brak wiedzy i doświadczenia przyniesie negatywne skutki. W salonach pracują wykwalifikowane kosmetyczki, czasem nawet specjaliści po studiach – kosmetologii, którzy posiadają rozległą wiedzę – nie tylko na temat poszczególnych metod czy preparatów, ale też tego, kiedy i jak najlepiej je zastosować. Oznacza to, że tylko dobra kosmetyczka jest w stanie prawidłowo ocenić stan skóry czy innych kwestii i dobrać odpowiednie metody, ich częstotliwość itp.

Wyższa jakość

Niektóre osoby mają wrodzone zdolności na przykład do pięknego zdobienia paznokci, ale warto pamiętać, że kosmetyczka to specjalista w swojej dziedzinie, odpowiednio przeszkolony, a także mający dużą praktykę, wykonujący dane zadania codziennie. Z pewnością więc kosmetyczka piękniej wykona manicure, a depilację woskiem przeprowadzi szybko i z gwarancją mniejszego bólu. Dotyczy to wszystkich możliwych zabiegów, które w dodatku przeprowadzane są bardzo sprawnie.

Ważna kwestia – relaks

Z pewnością nie bez znaczenia jest też fakt, że dla wielu kobiet (a czasem nawet mężczyzn) wizyta u kosmetyczki jest wspaniałym sposobem na relaks, poprawę samopoczucia oraz podniesienia swego zadowolenia z wyglądu.