kowalikowo.pl

Lifestyle Blog

Lifestyle

Domowy sposób na białe zęby

Należy mieć świadomość, że nie jest konieczne wydawanie dużych kwot pieniężnych na profesjonalne zabiegi dentystyczne, by cieszyć się pięknymi, białymi zębami. Warto wiedzieć, że na ich kolor oddziałuje bardzo duża liczba czynników. Jaki jest najlepszy domowy sposób na białe zęby?

Domowe wybielanie zębów węglem aktywnym

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że aktywny węgiel będzie wybielał zęby przede wszystkim dzięki swojej wyjątkowej zdolności polegającej na pochłanianiu zanieczyszczeń, a także ścieraniu osadu nazębnego. Godny uwagi jest fakt, że w wspomniany produkt można bez żadnego problemu zaopatrzyć się w praktycznie każdej aptece w formie kapsułek czy tabletek. Warto wiedzieć, że do wybielania zębów zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem będzie wersja w kapsułkach.

Wystarczy szczotkować dwa razy w tygodniu zęby pastą dodatkiem węgla aktywnego. Można również podjąć decyzję o samodzielnym stworzeniu mieszanki. Należy zawartość od dwóch do trzech kapsułek węgla zmieszać z łyżką oleju sezamowego lub kokosowego, a następnie umyć nią zęby. Godny uwagi jest fakt, że praktycznie od razu będzie zauważalny efekt jaśniejszych, a także wypolerowanych zębów. Koniecznie trzeba mieć świadomość, że omawiana metoda nie jest rekomendowana osobom posiadającym wrażliwe uzębienie.

Domowe wybielanie zębów owocami

Nie wszyscy wiedzą, że do mycia zębów można bez żadnego problemu wykorzystać papkę z truskawek. Wspomniane owoce charakteryzują się bowiem stosunkowo dużym stężeniem kwasu jabłkowego, który jest w stanie zniwelować ewentualne przebarwienia występujące na zębach. Należy jednak pamiętać, że wspomniane truskawki to również cukier, który nie będzie oddziaływał korzystnie na zęby.

Z kolei płukanie jamy ustnej sokiem z cytryny może doprowadzić do sytuacji, że zęby staną się znacznie bielsze. Warto jednak wiedzieć, że w cytrusach znajdują się silne kwasy. Istnieje zatem ryzyko osłabienia szkliwa, co w konsekwencji może przyczynić się do powstania próchnicy.

Należy mieć świadomość, że niejadalna skórka banana zawiera w swoim składzie bardzo dużą liczbę istotnych substancji, które nie tylko zwalczają kamień, ale również mają oddziaływanie na kolor zębów. Wystarczy po umyciu zębów pastą wziąć skórkę dojrzałego banana, a następnie polerować jej wewnętrzną częścią zęby przez około 2 minuty. Rekomendowane jest powtarzanie wspomnianej czynności przynajmniej dwa razy dziennie. Już po kilkunastu dniach można będzie zaobserwować widoczną różnicę.

Domowe wybielanie zębów olejem

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że ssanie oraz płukanie ust olejem jest doskonałą metodą nie tylko leczenia chorób, ale również oczyszczania organizmu z różnego rodzaju toksyn. Warto wiedzieć, że płukanie jamy ustnej olejem wykazuje się wybielającym i antybakteryjnym działaniem. Można bez żadnego problemu postawić na olej rzepakowy, kokosowy czy słonecznikowy.

Wystarczy codziennie rano w pierwszej kolejności wlać łyżkę oleju do ust, a później przez 15-20 minut bardzo dokładnie płukać jamę ustną. Rekomendowane jest zrobić to rano jeszcze przed umyciem zębów.