kowalikowo.pl

Lifestyle Blog

Lifestyle

Jak przyspieszyć porost włosów?

Niezależnie od obowiązującej mody, wiele kobiet chce mieć długie włosy, gdyż od zawsze są one kojarzone z kobiecym wdziękiem oraz atrakcyjnością. Przyspieszenie porostu pożądane jest też po nieudanym cięciu. Co można zrobić, by uzyskać znaczny przyrost włosów w krótkim czasie?

Cudów nie ma

Zanim rozpocznie się kurację mającą na celu uzyskanie większego niż dotychczas porostu włosów, warto realnie określić swoje oczekiwania. Włosy z natury rosną dość wolno, najczęściej ok. 1 cm na miesiąc, a czasem jeszcze wolniej. Stosując określone kuracje, zazwyczaj można osiągnąć 2 cm miesięcznie. Na ogromny przyrost raczej nie ma co liczyć, na pewno nie uda się sprawić, że w ciągu kilku miesięcy włosy z długości do ramion urosną do pasa. Oczywiście czasami zdarzają się przypadki, że włosy rosną bardzo szybko, jednak jest to uwarunkowane naturalnie.

Co można zrobić?

Wbrew pozorom, można zrobić bardzo wiele, by przyspieszyć tempo rośnięcia włosów, choć wymaga to pewnych wysiłków. Na najlepsze efekty można oczywiście liczyć wówczas, gdy zastosuje się kilka metod jednocześnie. Warto przy tym zauważyć, że szybko rosną włosy mocne i zdrowe. Jeśli są one silnie zakorzenione w skórze głowy i dobrze odżywiane przez cebulki, będą rosły szybciej niż wypadające i słabe. Ponadto zniszczone pasma mogą kruszyć się od dołu. To powoduje, że osoby mające silnie zniszczone włosy, na przykład przez farbowanie, czasem mają wrażenie, że ich włosy w ogóle nie rosną. Niezależnie zatem od przyspieszania porostu, warto zadbać o ich odżywienie. Często zresztą da to skutek uboczny w postaci przyrostu, na przykład w przypadku stosowania preparatów na wypadanie, wzmacniających.
Bardzo ważne jest też uzupełnienie diety w składniki potrzebne włosom do zachowania siły, ale też cebulkom do ich produkcji. Zastanawiając się, jak pobudzić włosy do wzrostu, warto zrobić sobie kilkumiesięczną kurację, dostarczając do organizmu między innymi siarkę, cynk, miedź, selen i żelazo. Dobrym wyjściem będzie sięgnięcie po specjalne suplementy wspierające włosy.

Specjalne środki na porost

Doskonałym rozwiązaniem dla osób chcących zrobić swym włosom kurację znacznie przyspieszającą porost, będzie sięgnięcie po specjalnie do tego celu przeznaczone preparaty. Są to bardzo różne środki, od ajurwedyjskich czy polskich ziołowych olejków, przez preparaty do wcierania na bazie alkoholu, aż po szampony i maski, na przykład drożdżowa. Na najlepsze efekty przy tym można liczyć, sięgając po kilka takich produktów jednocześnie, najlepiej oczywiście z jednej linii, ale nie jest to konieczne. Dobrze będzie na przykład myć włosy szamponem przyspieszającym porost, codziennie stosować ziołową wcierkę, a co kilka dni nacierać skalp olejkiem lub też stosować maskę. Może to być nieco uciążliwe, jednak efekty wynagrodzą poniesiony wysiłek.
Warto przy tym pamiętać o dwóch kwestiach:

– po jakimś czasie skóra głowy może przyzwyczaić się do danego środka, przez co jego działanie osłabnie,

– produkcja znacznych ilości włosów to dla organizmu spore obciążenie, dlatego najlepsze efekty można osiągnąć, stosując kurację uderzeniową w stosunkowo krótkim czasie lub łagodnie działać przez cały czas – nie można oczekiwać, że włosy stale będą rosły w piorunującym tempie.