Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Namiot i hale przemysłowe a pozwolenie na budowę

Lifestyle Data publikacji - 2 lutego 2022 Autor - Redakcja kowalikowo.pl
Namiot i hale przemysłowe

Namioty i hale przemysłowe to funkcjonalne konstrukcje, które od kilku lat cieszą się na rynku niesłabnącym zainteresowaniem. Związane jest to m.in. z tym, że dają możliwość posiadania dodatkowej przestrzeni, którą można zagospodarować zgodnie z indywidualnymi potrzebami danego przedsiębiorstwa. Mowa w tym momencie nie tylko o obiektach przeznaczonych do celów magazynowych, ale także o konstrukcjach stworzonych z myślą o ich przeznaczeniu np. na zakłady produkcyjne.

Hale przemysłowe i hale magazynowe to obiekty o bardzo szerokim spektrum zastosowania. Nic więc dziwnego, że z każdym rokiem budowanych jest coraz więcej tego typu budynków. Z powodzeniem można je wykorzystywać w wielu różnych celach, tym bardziej że stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych hal magazynowych lub produkcyjnych. W zależności od konstrukcji, przeznaczenia oraz indywidualnych potrzeb inwestora, może być obiektem sezonowym lub całorocznym. Z kolei ich modułowa budowa (w przypadku skorzystania z firmy Ekodynamic) daje możliwość wielokrotnego montażu, demontażu oraz rozbudowy konstrukcji w dowolnym momencie.

Hala lub namiot przemysłowy – czyli inaczej mówiąc obiekt tymczasowy

Zarówno hala, jak i namiot przemysłowy zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawnymi, są obiektami tymczasowymi, niezależnie od okresu, na który je postawiono. Wspomniana kwestia wynika z tego, że nie są one budowlami trwale związanymi z gruntem. Stąd też są przeznaczone do czasowego użytkowania, a co za tym idzie obiekty przewidziane są nie tylko do rozbiórki, ale także przenoszenia, wielokrotnego montażu i demontażu.

Namioty i hale przemysłowe/magazynowe a pozwolenie na budowę

Wśród wielu osób, nie wiedzieć tak naprawdę czemu, panuje przekonanie, że namioty i hale przemysłowe lub magazynowe, są obiektami, których budowa nie wymaga od inwestorów żadnych formalności. Otóż takie postrzeganie jest błędne.

Zgodnie z ustawą o prawie budowlanym jasno określa, które budynki wymagają pozwolenia na budowę, a które muszą być tylko zgłoszone. Stąd też bez względu na przeznaczenie, a także rodzaj konstrukcji, w każdym przypadku o budowie tego typu obiektów, należy powiadomić odpowiednią instytucję. Warto jednak pamiętać, że Prawo Budowlane jasno odnosi się, co do wymagania związanego z okresem, na jaki ma być postawiona taka hala namiotowa. W świetle prawa taka konstrukcja jako obiekt tymczasowy, może być wybudowana na okres nie dłuży jak 180 dni. Z tego też względu nie wymagane jest od nas uzyskanie pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie wspomnianej inwestycji jest o wiele prostsza i szybsza aniżeli procedura związana z uzyskaniem pozwolenia na budowę.

Oczywiście należy pamiętać, że jeżeli zależy nam na postawieniu hali przemysłowej lub magazynowej na okres dłuższy jak 180 dni, jesteśmy zobowiązani starać się o uzyskanie pozwolenia na budowę.

folia poliolefinowa

Redakcja kowalikowo.pl

Nasi redaktorzy na portalu Kowalikowo to zespół pasjonatów mody, urody, zdrowego stylu życia i lifestyle'u, którzy tworzą treści, inspirujące naszych czytelników do życia w zgodzie z własnym stylem i wartościami. Każdy z naszych redaktorów jest ekspertem w swojej dziedzinie, posiadającym bogate doświadczenie i wiedzę na temat najnowszych trendów, produktów kosmetycznych, zdrowego odżywiania oraz stylu życia. Nasz zespół skupia się na tworzeniu artykułów, które nie tylko dostarczają praktycznych porad i inspiracji, ale także promują pozytywny, zdrowy i pełen energii sposób życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?