kowalikowo.pl

Lifestyle Blog

Lifestyle Uroda

Pielęgnacja przeciwstarzeniowa, czyli jak zachować młody wygląd na dłużej!

Kto z nas nie chciałby pozostać młodym na dłużej? Niestety, czasu nie możemy zatrzymać, ale nasz wygląd już tak! Dlatego właśnie każda osoba powinna zawczasu pomyśleć o pielęgnacji przeciwstarzeniowej. Specjaliści twierdzą, że należy wprowadzić ją już w wieku 25 lat! Im wcześniej zaczniemy, tym lepsze rezultaty osiągniemy. Wcale nie musimy poddawać się zabiegom medycyny estetycznej, aby wyglądać dobrze. Świadoma i odpowiednio dobrana pielęgnacja to podstawa to promiennego, młodego wyglądu na dłużej!

Podstawy pielęgnacji – jak powinna ona wyglądać krok po kroku?

Zanim przejdziemy do odpowiednich kosmetyków, to skupmy się na samym rozplanowaniu pielęgnacji. Dużo ciekawych informacji znajdziesz na stronie: http://www.kotwicapiekna.pl. Pielęgnacja powinna składać się z kilku etapów. Zaczynamy od demakijażu i oczyszczenia. Następnie możemy przejść do tonizacji. Po tym etapie należy nałożyć na twarz serum, krem pod oczy oraz krem do twarzy. Możemy zastosować też wybrane kosmetyki np. na wypryski czy też oleje itp. Pamiętaj, że pielęgnację należy wykonywać rano i wieczorem!

Jakie kosmetyki przeciwstarzeniowe warto wybrać?

Podstawą pielęgnacji antystarzeniowej powinno być nawilżanie. Obojętne jaki typ cery posiadasz – zawsze wymaga ona dogłębnego nawilżenia! Świetnie w tym celu sprawdzają się kosmetyki z kwasem hialuronowym oraz peptydy, a także probiotyki. Kolejna kwestia to ochrona przed słońcem. Starzenie się skóry jest mocno przyspieszane przez promienie UV. Dlatego przez cały rok, każdego dnia należy stosować krem z SPF! Kolejna sprawa to zapobieganie wolnym rodnikom i spowolnienie innych procesów starzenia. Odpowiadają za ro antyoksydanty. Świetnie sprawdzają się tu kosmetyki z witaminą C oraz E, a także koenzym Q10. Warto stosować rano i wieczorem serum z którymś z tych składników. Pamiętaj, że regularność i systematyczność jest tutaj kluczowa!

Zachowaj młody wygląd na długo!

Codzienna pielęgnacja to nie niemiły obowiązek, ale wręcz coś zupełnie innego! Potraktuj to jako swój rytuał piękna, relaks i odprężenie. Wtedy cała pielęgnacja będzie jeszcze skuteczniejsza i na pewno przyniesie genialne rezultaty. Koniecznie dostosuj kosmetyki do tego, co akurat potrzebuje Twoja skóra. Słuchaj jej i obserwuj! Choć jakiś kosmetyk może być zachwalany i uwielbiany przez wszystkich, to nie używaj go, że jeśli Twoja cera źle na niego reaguje. To najważniejsza sprawa, której trzeba pilnować!