kowalikowo.pl

Lifestyle Blog

Lifestyle Porady Uroda

Jaką szczotkę do włosów wybrać? Krótki przewodnik

W pielęgnacji liczą się nie tylko dobre kosmetyki. To także akcesoria, które również mają wpływ na dbanie o siebie. Tyczy się to między innymi włosów. Choćbyśmy używali najlepszych kosmetyków, to źle dobrana szczotka może uszkodzić pasma i narazić na łamliwość czy wyrywanie kosmyków! Czasem kompletnie nie zwracamy uwagi na to, jak czeszemy nasze włosy. To niestety bywa dla nas zgubne! Z naszego artykułu dowiesz się, jakie typy szczotek są najlepsze i jak je stosować!

Jaką szczotkę warto kupić?

Typy szczotek do włosów są różne. Mamy podział na wielkości, kształty i rodzaje włosia. Jednak dziś skupimy się na klasycznych szczotkach po prostu – do rozczesywania włosów. Warto zacząć od ustalenia, jakie są nasze włosy. Inną szczotkę dobierzemy do kręconych, inną do prostych, inną do cienkich, a inną do grubych pasemek. Wszystko to ma znaczenie przy wyborze. Warto też mieć w zanadrzu dwie szczotki lub nawet trzy. Wtedy z jednej korzystamy na co dzień, z drugiej do wczesywania kosmetyków, a trzecia jest mniejsza i zabieramy ja do torebki lub na wyjazdy. Więcej kosmetycznych akcesoriów tu: sophieczerymojasklep.pl.

Rodzaje szczotek do włosów – co wybrać?

Najbardziej klasyczna i sprawdzona jest szczotka typu paddle brush. To prostokątny typ z plastikowymi końcówkami z kuleczką. Taki kształt umożliwia łatwe rozczesywanie. Możemy wybrać gęstsze bądź rzadsze szczotki. Niektóre mają dodatkowo wokół końcówek plastikowe włoski. Takie świetnie sprawdzą się przy cieńszych, prostych włosach. Taka szczotka typu paddle brush jest uniwersalna. Możemy rozczesywać nią suche włosy, mokre, wczesywać kosmetyki oraz suszyć na niej pasma. Jeśli masz kręcone włosy, to najlepszym rozwiązaniem będzie nie szczotka, a grzebień. Najlepiej duży, w szerokim rozstawem zębów.

O czym pamiętać przy czesaniu włosów?

Jeśli wybierzesz już odpowiednią szczotkę, to kolejnym krokiem jest odpowiednie czesanie włosów! Trzeba wiedzieć, jak to robić, aby ich nie niszczyć ani nie wyrywać. Tak więc pamiętaj o tym, że czesanie zawsze zaczynamy od końcówek i kierujemy się ku górze. Chodzi tu o to, aby nie plątać włosów u dołu i tworzyć kołtunów. Kolejna sprawa to nie czesanie na siłę – jeśli mamy jakiś kołtun, to delikatnie spróbujmy go rozplątać. Ważna kwestia to także dbanie o higienę szczotek. Co tydzień powinniśmy wrzucać je do miski z szamponem i wodą i tak prać! Pozostaw je następnie do wyschnięcia i korzystaj z higienicznej, czystej szczotki.