Strona główna
Dom i Ogród
Tutaj jesteś

A może pop-art?

Dom i Ogród Data publikacji - 31 października 2021 Autor - Redakcja kowalikowo.pl
A może pop-art

Chodząc po sklepach z meblami wszystkie proponowane przez dekoratorów rozwiązania wydają ci się banalne? Wszystko wygląda jak z podrzędnego amerykańskiego serialu, a większość twoich znajomych ma podobną, nudną aranżację mieszkania? Jeśli masz podobne odczucia możesz pokusić się o wystrój wnętrz w konkretnej tematyce. Dopasowany do ciebie, spójny i oryginalny wystrój wnętrz. Inspiracje możesz czerpać popularnych w popkulturze kluczy wizualnych. Dziś zajmiemy się pop-artem. Jest to Styl niezwykle popularny w sztuce szczególnie na początku lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku. Nurt ten wywodzi się bezpośrednio z ekspresjonizmu abstrakcyjnego. Jego najpopularniejszym przedstawicielem był Andy Warhol ze swoją słynną Marylin Monroe oraz Puszką Zupy Campbell. Największy wpływ na ukształtowanie się tego stylu miał konsumpcjonizm, charakterystyczny dla zachodniej cywilizacji, a szczególnie mechanizmy reklamy. Pop-Art operuje prostymi kompozycjami, nasyconą barwą i kontrastami. Dzieła tego nurtu są inspirowane światem rozrywki, naśladują kadrowanie, konwencję komiksu i ograniczoną gamę kolorów. Charakterystycznym zabiegiem jest wielokrotne powielanie obiektu – poznaj nas na: https://www.pogotowiewnetrzarskie.com/

Wystrój wnętrz inspirowany pop-artem jest energetyczny i nieco skandalizujący. Śmiały i prowokujący. Na pewno interesujący i przyciągający spojrzenia. Przemyka się między zasadami podkreślając indywidualność mieszkańca domu. Ciepłe kolory sprawią, że możesz się poczuć w domu przytulnie, ale ostre kształty nadają wnętrzu wyraźny pazur. Podczas aranżacji przestrzeni warto zwrócić uwagę na kolorystykę. Miękkie kanapy, pufy fotele, w mocno nasyconych i ciepłych kolorach wprawiają w dobre samopoczucie. Na ścianach plakaty mistrzów pop-artu zaspokoją estetyczne i artystyczne potrzeby salonu, a jednocześnie wizualnie poszerzą przestrzeń. Pop-art lubi minimalizm, jednak dodatki, jak na przykład poduszki, w kolorach kontrastujących z umeblowaniem zaznaczą przewrotny styl i buntowniczy charakter mieszkania.

Operując motywami głęboko zakorzenionymi w zbiorowej świadomości powinniśmy świadomie operować skojarzeniami jakie za sobą niosą. Stylistyka ta z pewnością lepiej sprawdzi się w lofcie czy mieszkaniu niż wiejskim domu. Mieszkanie w stylu pop-art to stany zjednoczone lat sześćdziesiątych, hipisi, wolność, wolna miłość, skandal, niezwykły rozwój popkultury, która z powodzeniem przeniknęła, a właściwie stała się inspiracją dla sztuki wysokiej. Więc jeśli lubisz sztukę, ciepłe kolory, minimalizm, a jednocześnie jesteś wolną duszą z wyczuciem stylu oraz skłonnościami do przełamywania konwenansów to wystrój wnętrz w stylu pop-art jest właśnie dla ciebie.

folia poliolefinowa

Redakcja kowalikowo.pl

Nasi redaktorzy na portalu Kowalikowo to zespół pasjonatów mody, urody, zdrowego stylu życia i lifestyle'u, którzy tworzą treści, inspirujące naszych czytelników do życia w zgodzie z własnym stylem i wartościami. Każdy z naszych redaktorów jest ekspertem w swojej dziedzinie, posiadającym bogate doświadczenie i wiedzę na temat najnowszych trendów, produktów kosmetycznych, zdrowego odżywiania oraz stylu życia. Nasz zespół skupia się na tworzeniu artykułów, które nie tylko dostarczają praktycznych porad i inspiracji, ale także promują pozytywny, zdrowy i pełen energii sposób życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?