Strona główna
Porady
Tutaj jesteś

Jaki kształt paznokci wybrać? Podpowiadamy!

Porady Data publikacji - 26 czerwca 2021 Autor - Redakcja kowalikowo.pl

Wybierając się na manicure do salonu zawsze padają dwa pytania: jaki kolor? oraz jaki kształt? Zwykle albo stawiamy cały czas na to samo, albo za każdym razem szukamy czegoś nowego. Jednak czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, jaki kształt byłby dla Ciebie najlepszy? Nie chodzi tu tylko o to, jaki Tobie najbardziej się podoba, ale jaki rzeczywiście powinnaś wybrać! Odpowiedni kształt paznokci może wiele zmienić! Warto poznać różne opcje i dowiedzieć się, która byłaby dla nas najlepsza!

Jakie są rodzaje kształtu paznokcia?

Choć może się wydawać, że przecież nie da się odkryć tu nic nowego, to kształtów paznokci jest naprawdę cała masa! Systematycznie zmienia się to, co jest akurat w modzie. Można je przede wszystkim podzielić na różne długości. Następnie wyróżniamy owalne, kwadratowe i do szpica. Jest to najprostszy podział, jak można wyróżnić. Oprócz nich są jeszcze dwa bardzo popularne typy: balerina oraz migdał. To pewnego rodzaju połączenie spiczastych, kwadratowych i owalnych paznokci. Każdy z tych typów nadaje różne wykończenie naszym palcom i całej dłoni. Warto więc dobrze pomyśleć nad odpowiednim wyborem! Więcej o paznokciach na stronie: kosmetykidlamojejurody.pl/.

Jak dobrać paznokcie do naszych dłoni?

Jeśli przedłużasz paznokcie, to możesz stworzyć dowolny kształt. Jednak pracując na naturalnej płytce warto się do niej dostosować. Tak więc, jeśli masz krótką i dość szeroką płytkę, to postaw na kwadrat. Z kolei przy dłuższej płytce dobrze sprawdzi się owal. Jeśli jest ona dodatkowo wąska, to najlepiej będzie wyglądać spiczaste wykończenie. Teraz przejdźmy do długości w zależności od kształtu palców. Przy długich i wąskich palach można pozwolić sobie na różne kształty, jednak lepiej unikać przesadnie spiczastych i długich, a najlepiej postawić na kwadraty. Jeśli z kolei masz krótsze palce, to spiczaste paznokcie je wydłużą. Przy szerszych najlepiej będzie wyglądać zaokrąglona płytka, która będzie raczej krótka.

Paznokcie wizytówką naszych dłoni

Jak widać, sam kształt paznokcia jest ważniejszy od koloru czy wzorków. Warto przetestować przedstawione przez nas zasady i przekonać się, że rzeczywiście dają najlepszy efekt! Sprawdź różne opcje i dopasuje je do swoich dłoni. Palce będą prezentować się bardzo kobieco i najlepiej, jak tylko się da! Zadbaj o swoje dłonie nie tylko przez manicure, ale i odpowiednie dobranie pielęgnacji. Nie czekaj! Przejdź do działania i zadbaj o dłonie!

folia poliolefinowa

Redakcja kowalikowo.pl

Nasi redaktorzy na portalu Kowalikowo to zespół pasjonatów mody, urody, zdrowego stylu życia i lifestyle'u, którzy tworzą treści, inspirujące naszych czytelników do życia w zgodzie z własnym stylem i wartościami. Każdy z naszych redaktorów jest ekspertem w swojej dziedzinie, posiadającym bogate doświadczenie i wiedzę na temat najnowszych trendów, produktów kosmetycznych, zdrowego odżywiania oraz stylu życia. Nasz zespół skupia się na tworzeniu artykułów, które nie tylko dostarczają praktycznych porad i inspiracji, ale także promują pozytywny, zdrowy i pełen energii sposób życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?