kowalikowo.pl

Lifestyle Blog

Porady Uroda

Zadbaj o siebie na lato! O tym warto pamiętać


Pogoda za oknem jest już coraz piękniejsza, słońce świeci, a my czujemy już lato! To najwyższa pora, aby przygotować się na sezon opalania, kąpieli w morzu, basenie, a także noszenie ulubionych sukienek! Warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach zanim oddamy się słońcu i pięknej pogodzie. Nasze ciało, a także włosy, wymagają odpowiedniej pielęgnacji w tym czasie. Oto najważniejsze rzeczy, o których musisz pamiętać!

Jak przygotować się na lato?

Lato to przede wszystkim sezon, w którym zmieniamy całą swoją garderobę. Stawiamy na więcej odkrytego ciała i przewiewne ciuchy. Tak więc trzeba zadbać o np. depilację. Zwykle korzystamy z jednorazowych maszynek, ale dobrym pomysłem jest też depilacja laserowa. Mamy wtedy spokój na znacznie dłużej! Warto też zadbać o nasze stopy, które będziemy teraz też częściej odkrywać. Wiele osób myśli, że powinno się ścierać martwy naskórek z pięt pumeksem. Nie jest to najlepsze rozwiązanie! Wtedy skóra rogowacieje jeszcze szybciej. Zdecydowanie lepiej postawić na dobre nawilżanie! Więcej o kosmetykach i pielęgnacji na stronie marciik.pl. Pomyśl także o manicure i pedicure. Postaw na letnie kolory, które będą pasowały do opalonej karnacji!

O czym trzeba pamiętać latem?

Pielęgnacja przed latem to nie wszystko. Musimy dbać o siebie przez cały czas! Najważniejsza rzecz, na którym trzeba zwrócić szczególną uwagę, to krem z filtrem SPF. Tak naprawdę przez cały rok powinniśmy go stosować na całą twarz! Promienie słońca działają nawet wtedy, gdy jest pochmurno. Nasza skóra starzeje się szybciej przez oddziaływanie UV. Tak więc latem zadbaj o najwyższą ochronę i nie zapominaj o niej! Ciało będzie i tak się opalać, ale wolniej. Twarzy nie powinniśmy opalać wcale! Kolejna ważna kwestia, to nawilżanie ciała po opalaniu. Skóra w upale będzie się mocniej przesuszać, dlatego po każdym prysznicu warto ją nasmarować treściwym balsamem.

Piękne ciało i zadbane włosy latem

Kolejna sprawa to nasze włosy. Na nie też oddziałuje słońce, a także np. słona woda. Warto pamiętać o nawilżaniu włosów oraz zabezpieczeniu końcówek. Wtedy mamy pewność, że nie ulegną one mechanicznym zniszczeniom. Warto też nakładać na nie filtr, który ochroni je przed promieniami słońca. Oprócz tego – czapka lub kapelusz obowiązkowo! Tak przygotowana możesz ruszać na wakacje czy weekendowe opalanie. Koniecznie podchodź do tego z rozsądkiem, ale korzystaj ile wlezie z tej pięknej pogody!