Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak nosić czapkę zimową, by nie zaszkodzić fryzurze?

Lifestyle Data publikacji - 1 grudnia 2020 Autor - Redakcja kowalikowo.pl


Zima to raczej niespecjalnie dobry czas dla włosów. Nie dość, że są osłabione, matowe i przesuszone, to jeszcze są zmuszone przez dłuższy czas być schowane pod czapką. Na szczęście z tego faktu można uczynić atut. Wystarczy wiedzieć, jak nosić czapkę, by nie zaszkodzić włosom.

Wybór czapki- na czym się skupić?

Przede wszystkim na tym, by była idealnie dopasowana do zimowej aury. Powinna zasłaniać tył głowy i uszy, bo to znaczy, że jest w niej ciepło. Nie może być jednak za gruba, bo to utrudni skórze głowy swobodne oddychanie. Po drugie przy wyborze czapki liczy się to, by pasowała wizerunkowo do reszty naszej garderoby.

Najbezpieczniej jest wybierać czapki o stonowanej barwie i niezbyt wyzywających zdobieniach. Ułożenie czapki na głowie może też być elementem obranej przez nas strategii wizerunkowej, którą chce się pokazać innym. Toteż czapka powinna mieć takie wzory i dodatki, które nas wyrażają. Obecnie do łask zaczynają wracać pompony oraz nakrycia głowy o dużych oczkach.

Jak nosić czapkę, by była ona neutralna dla kondycji naszych włosów?

Po pierwsze czapki nie należy mocno naciągać na cały obwód głowy. Znacznie korzystniej jest delikatnie osadzić ją na linii czoła, jednocześnie odsłaniając grzywkę. Poza tym czapka nie może być uszyta z materiału, który jest mało rozciągliwy i mocno opina głowę. Czapka zimowa, by wyglądała na modną, powinna być raczej luźna i tylko po części zasłaniać tył głowy. Oczywiście modna czapka, jak każda inna musi przede wszystkim zakrywać uszy, a tym samym chronić nas przed zimnem i infekcjami.

Czy można mieć pod czapką zimową związane włosy?

To zależy. Przede wszystkim, jak dana osoba czuje się w takim wariancie stylizacyjnym. Jeśli nie czuje się komfortowo, lepiej zrezygnować z tej opcji. Natomiast jeśli jej to odpowiada, nie ma realnych przeciwwskazań, by miała ukrytego pod czapką lekko upiętego koczka.

Większość dziewczyn woli jednak mieć rozpuszczone włosy, gdy zakłada czapkę. Tak jest po prostu wygodniej i nie ma problemów z błyskawicznym założeniem nakrycia głowy, gdy zaistnieje taka potrzeba. O tym, czy mieć kok pod czapką, czy raczej wolne od upięcia włosy, decyduje przede wszystkim sama zainteresowana.

Jakich problemów włosom może nastręczyć noszenie zimowej czapki?

Po pierwsze pod jej wpływem włosy szczególnie długie szybciej się przetłuszczają i trzeba je częściej myć. Po drugie noszenie czapki przyczynia się po części do przesuszenia skóry głowy. Skutkiem tego może być na przykład łupież, któremu przesuszona skóra głowy bardzo odpowiada. Po trzecie czapka zimowa sprawia, że włosy mocniej się elektryzują i trudniej doprowadzić je do porządku.

By jednak zrobić to sprawnie, tak aby nikt nie zauważył, warto mieć zawsze ze sobą grzebień i lakier. Dzięki nim nawet najbardziej pomierzwione i rozczochrane włosy w końcu skapitulują. Jak widać, czapka zimowa to element garderoby, który może sprawić nieco kłopotu. Niemniej korzyści z jej noszenia ostatecznie przewyższają jej wady. Należy jednak wiedzieć, jak ją prawidłowo nosić.

Jakie są dopuszczalne promile w europie?

Redakcja kowalikowo.pl

Nasi redaktorzy na portalu Kowalikowo to zespół pasjonatów mody, urody, zdrowego stylu życia i lifestyle'u, którzy tworzą treści, inspirujące naszych czytelników do życia w zgodzie z własnym stylem i wartościami. Każdy z naszych redaktorów jest ekspertem w swojej dziedzinie, posiadającym bogate doświadczenie i wiedzę na temat najnowszych trendów, produktów kosmetycznych, zdrowego odżywiania oraz stylu życia. Nasz zespół skupia się na tworzeniu artykułów, które nie tylko dostarczają praktycznych porad i inspiracji, ale także promują pozytywny, zdrowy i pełen energii sposób życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?