O włosy trzeba dbać zwłaszcza zimą, ponieważ narażone są na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, mróz i wiatr oraz ulegają osłabieniu przez noszenie nakrycia głowy. Istnieją sposoby, aby tchnąć w nie drugie życie. Nie musimy wydawać majątku na wizytę u fryzjera, profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne, czy specjalne kosmetyki. W zupełności wystarczą domowe składniki, które każdy z nas ma w swoim domu. Maseczka na włosy z miodu wzmocni i odżywi nasze pasma oraz nada im zdrowego połysku.
Miód – jakie daje efekty?
Czasem warto postawić na naturalne komponenty, które znane były już w antycznych czasach niż nakładać na włosy preparaty oparte głównie na składnikach chemicznych. Dają one bowiem uczucie ciężkości i wbrew pozorom mogą szkodzić kosmykom. Jakie zatem właściwości ma miód i jakie daje efekty po zastosowaniu?
Skład miodu jest dość bogaty. Oprócz cukrów: glukozy i fruktozy, zawiera w sobie olejki eteryczne, witaminy, minerały oraz kwasy organiczne. Oczywiście złota substancja powinna pochodzić z pasieki. Nakładanie na włosy taniego, sztucznego miodu równa się z nałożeniem na głowę cukrowej masy. Jak sami możemy się domyślić, taki zabieg mija się kompletnie z celem.
Regularne stosowanie miodu przywraca włosom świeżość i blask. Z powodzeniem można go wypróbować na zniszczonych i łamliwych pasmach. Miód odżywia cebulki i odbudowuje strukturę włosów. Po kilku kuracjach powinny znacznie się wzmocnić. Są też odpowiednio nawilżone. Co ciekawe, produkt pszczeli rozjaśnia włosy. Chętnie stosowany jest przez młode dziewczęta szczególnie latem, gdy podczas wakacji przychodzi ochota na metamorfozę.
Potrzebne składniki
Przyrządzanie maseczki z miodu nie jest trudne. Do płynnego produktu dodaje się również inne składniki po to, aby wzmocnić działanie mieszanki oraz ułatwić jej aplikację. To, co najczęściej stosuje się w połączeniu z miodem to:
– oliwa z oliwek;
– żółtko;
– sok z cytryny;
– jogurt naturalny;
– maślanka;
– olejki naturalne np. arganowy, kokosowy.
Miód musi być płynny. Jeśli ma gęstą konsystencję, należy go podgrzać i ostudzić. Każdą maseczkę nakłada się na głowę na co najmniej 30 minut. Włosy nakrywa się foliowym czepkiem lub ręcznikiem i osusza suszarką.
Przepisy na maseczki z miodu
Maseczka na włosy z miodu i cytryny.
W miseczce łączymy cztery łyżki stołowe naturalnego miodu oraz trzy świeżo wyciśniętego soku z cytryny. Nakładamy na włosy, lekko wcieramy i zostawiamy na około godzinę. Po minionym czasie włosy spłukujemy pod letnią wodą. Bardzo ważne, aby zrobić to dokładnie – słodki przysmak powinien wydostać się spomiędzy naszych pasm.
Maseczka miodowo-jogurtowa
W celu wzmocnienia i odżywienia pasm warto zafundować im maseczkę, w której drugie skrzypce gra pełnotłusty jogurt naturalny. Proporcje wyglądają następująco: 1 łyżka miodu, łyżeczka jogurtu, 1 żółtko, dwie łyżeczki oliwy z oliwek. Ta kombinacja sprawi również, że włosy będą się pięknie układać. Mieszankę trzymamy na włosach około 40 minut, a następnie zmywamy letnią wodą i myjemy szamponem.