kowalikowo.pl

Lifestyle Blog

Lifestyle

Kolorowe meble kuchenne. Jakie wybrać?

Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie w mieszkaniu. Dlatego tak istotna jest jego udana aranżacja. Szafki, blaty, stół – to meble, które są najczęściej wybierane do kuchni. Często mają one kolor biały. W aranżacjach obecne są też kolorowe meble kuchenne.

Odejść od bieli i czerni

Popularnym trendem w designie kuchni jest biel. Często też pojawiają się szarości i czernie. Czasami jednak warto odejść od tych barw i przełamać je kolorem. Kolor można wprowadzić w zasadzie do każdej stylistyki. Dobrze sprawdzi się on zarówno w pomieszczeniu małym, jak i dużym. Ważny jest jednak projekt, który będzie pasował do wnętrza.

Kolorowe meble kuchenne potrafią wprowadzić energię i radość do wnętrza, uczynić je bardziej atrakcyjnym. Trzeba jednak mieć na uwadze, że kuchnie z kolorowymi meblami trudniej zmodyfikować.

Kolorowe fronty mebli

Jeżeli decydujemy się na kolor w kuchni, najczęściej wybieramy kolorowe fronty szafek. Mogą być one zielone, granatowe, żółte, pomarańczowe, a nawet czerwone czy fioletowe. Wszystko zależy od naszego gustu. Trzeba jednak pamiętać, by kolorowe fronty zestawić ze spokojnymi, delikatnymi dodatkami. Te powinny być utrzymane w bielach, szarościach lub czerniach. Wówczas mocnym akcentem kolorystycznym są meble.

Nieco delikatniejsze będą meble z frontami w pastelowych kolorach, np. różowym, łososiowym czy miętowym. Można także postawić na szafki kuchenne w dwóch kontrastujących kolorach. Najczęściej chodzi o szafki górne i dolne. W takim zestawieniu lepiej, gdy góra będzie stonowana, jaśniejsza, a dół ciemniejszy, bardziej wyrazisty.

Stół i kolorowe krzesła

Innym pomysłem na kolor w kuchni jest stół z kolorowymi krzesłami. Stół może być w stonowanej stylistyce – z drewna lub okleiny drewnopodobnej. Z kolei krzesła – i to każde z nich – może mieć nie tylko inny kolor, ale i inny styl.

Przy takiej aranżacji trzeba pamiętać, by kolory, w których są krzesła były obecne także w innych dodatkach obecnych w kuchni. Dzięki temu unikniemy chaosu, a wnętrze kuchni będzie bardziej spójne.

Energia i spokój w kuchni

Kolorowe meble kuchenne to pomysł dla ludzi energicznych, którzy nie boją się oryginalnych rozwiązań. To także sposób na uniknięcie nudy we wnętrzu. Śniadanie w kolorowej kuchni potrafi wprawić w dobry nastrój na pozostałą część dnia. Szczególnie energetyczne będą zwłaszcza czerwienie, żółcie czy pomarańcze.

Kolorowe meble w kuchni mogą dodawać nie tylko energii, ale też pozwolić się wyciszyć i uspokoić. Wówczas w grę wchodziłby kolor zielony lub turkusowy. Każdy z tych odcieni dobrze komponuje się z bielą czy szarościami.

Trzeba jednak pamiętać, że taki rodzaj kuchni wymaga profesjonalnego projektu. Nie wystarczy wstawić przypadkowe meble kupione w sieciówce. Przemyślana całość da efekt spójnej, wyjątkowej aranżacji, która będzie dopasowana również do reszty mieszkania. Jest to istotne, zwłaszcza gdy kuchnia jest otwarta na salon. Wówczas kolorystykę mebli kuchennych trzeba wybierać, biorąc pod uwagę stylistykę salonu. W takiej sytuacji zabudowa kuchenna będzie przez cały czas widoczna i dobrze, by pasowała do mieszkania.