kowalikowo.pl

Lifestyle Blog

Lifestyle

Styliści podpowiadają jaki zegarek dla mężczyzny wybrać

Zegarek na rękę kojarzy się z ponadczasową elegancją. Chociaż obecnie istnieją inne możliwości sprawdzania bieżącego czasu i daty – na ekranie smartfona – w kwestii zadawania szyku zegarek na rękę nie ma konkurencji. Należy jednak odpowiednio dobrać model.

Zacznijmy od techniki

Poza funkcją ozdobną zegarek będzie pełnił rolę użytkową. Bezsprzecznie, aby się sprawdził musi posiadać dobrej jakości mechanizm. Te ostatnie dzielą się na kilka grup.

Zegarki kwarcowe energie czerpią z baterii. Są dokładne i zwykle niezawodne. Posiadacze takich zegarków są zwolnieni z nakręcania mechanizmu, jednak nie wszyscy eleganci preferują to rozwiązanie.

Wśród miłośników zegarków i nowoczesnych dandysów większe wzięcie maja zegarki automatyczne oraz mechaniczne. Te rozwiązania wymagają ingerencji użytkownika. Większej, przy luksusowym zegarku mechanicznym – ten wymaga regularnego nakręcania. Zegarek automatyczny wystarczy (i trzeba!) nosić, bo wtedy sprężyna napina się na nadgarstku w związku z naturalnym ruchem rąk.

Dopasowujemy do stylu

Styl życia i ubierania się nie pozostaje obojętny dla doboru czasomierzy. Z pewnością należy się rozpatrzeć, jaką estetykę preferuje przyszły właściciel zegarka. Do garnituru oraz na formalne spotkania oraz do pracy preferowane są skórzane paski. Ważne, by były z naturalnej skóry i w barwach stonowanych: Od jaśniejszych, po ciemny brąz bądź czerń na okazje wieczorowe. W biurze sprawdzi się bransoleta niezbyt cienka, wygodna, dobrze przylegająca do nadgarstka.

Ktoś, kto sądzi, że bransolety wykonane ze złota, srebra lub innych materiałów odeszły w przeszłość, myli się. Styliści ciągle je polecają, jednak z zastrzeżeniem używania w mniej formalnych okolicznościach. Spacer popołudniowy lub odwiedziny u przyjaciół to świetne okazje do zaprezentowania dyskretnie wyglądającej spod mankietu, błyszczącej bransolety. Co istotne, nie może ona przyćmiewać koperty zegarka, to ona jest przecież sercem tego klasycznego dodatku.

Koperta jest najważniejsza

Klasyczna, prosta i analogowa koperta to podstawowa rada dla stojących przed dylematem jaki zegarek dla mężczyzny kupić. Przy wyborze warto kierować się ponadczasowym gustem. Lepiej, gdy tarcza zegarka nie zawiera niepotrzebnych dodatków, standardem od wielu dziesięcioleci pozostaje datownik. Cyferblat powinien charakteryzować się stonowanym kolorem, a cyfry ładnym krojem. Cyfry rzymskie dodatkowo wniosą urok dawnego szyki i fasonu.

Koperta chroni mechanizm, zatem powinna być być odporna na zarysowania i pęknięcia a jej kształt tradycyjny: telewizorkowy bądź okrągły. Dla aktywnych przyda się wodoszczelność, choć ma ona większe znaczenie w zegarkach typowo sportowych. Wiele zegarków posiada podgląd wnętrza, co pozwala zajrzeć w głąb mechanizmu i naocznie poznać kunszt twórców.

Rozwiązania na miarę XXI wieku

Powyższe wywody nie dyskwalifikują, rzecz oczywista, nowoczesnych rozwiązań typu smartwatch. Co więcej wspomniane zegarki potrafią doskonale odnajdywać się w świecie designu. Niektóre z nich to prawdziwe stylowe perełki.