kowalikowo.pl

Lifestyle Blog

kosmetyki dla dzieci
Lifestyle

Domowe kosmetyki dla dzieci

Masz pełne prawo decydować o tym, jakich kosmetyków będziesz używać na skórze swojego dziecka. A nie musisz godzić się na używanie produktów, w których kryje się sama niepotrzebna i szkodliwa chemia. Czy wiesz, że to kosmetyki dla dzieci naturalne potrafią najlepiej zadbać o ciało każdego dziecka? A czy wiesz, że niektóre z nich możesz tworzyć własnoręcznie? Zaraz się dowiesz, jak to robić. Odkryjesz proste przepisy na wspaniałe domowe kosmetyki, których bez żadnych oporów możesz używać na skórze maluszka.

Jak zatem stworzyć nawilżające i przy tym w pełni naturalne oraz bezpieczne kosmetyki pielęgnacyjne dla dzieci? Aby wykonać prosty ziołowy krem, musisz przygotować sobie: jedną łyżkę kwiatów nagietka, jedną łyżkę kwiatów rumianku, pół szklanki nierafinowanego oleju kokosowego, jedną czwartą szklanki naturalnego masła shea bez dodatków oraz małą łyżeczkę sproszkowanego tlenku cynku. Czas to wszystko ze sobą połączyć.

Najpierw przygotuj kąpiel wodną, aby rozgrzać olej kokosowy. Gdy uzyska on płynną konsystencję, dodaj do niego przygotowane wcześniej kwiatki nagietka oraz rumianku. Całość zamieszaj i postaw na średnim ogniu, aby gotować wywar jeszcze przez całą godzinę. Następnym krokiem będzie odsączenie wywaru na sitku i przelanie go do słoiczka, a później wymieszanie go z masłem i tlenkiem (np. przy pomocy miksera). Tak przygotowany krem od razu możesz nałożyć na skórę swojej pociechy. A jeśli przypadnie ci on do gustu, koniecznie wypróbuj też inne kosmetyki dla dzieci naturalne.

Przeczytaj więcej na kosmetykiwsieci.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.