Naturalność w pielęgnacji jest obecnie bardzo pożądana. Coraz więcej osób przerzuca się na kosmetyki, które mają jak najbardziej naturalny skład. Liczy się ekologiczne podejście, a także nietestowanie na zwierzętach. To naprawdę duży krok w stronę świadomej, dobrej pielęgnacji. Jednak warto uświadomić sobie to, że w pielęgnacji nie liczą się tylko kosmetyki. Warto stawiać także na produkty w pełni naturalne, a których sami zrobimy kosmetyki! Oto kilka przykładów wykorzystania różnych olei w codziennej pielęgnacji!
Olej jako demakijaż – jak go używać?
Oleje można stosować jako pierwszy krok w pielęgnacji. Mowa tu o demakijażu. Tłusta formuła oleju pozwala na dokładne rozpuszczenie wszelkich produktów. Szczególnie dobrze oczyszcza on oczy! Już kilka kropel oleju wystarczy, aby zmyć makijaż. Oczywiście następnie trzeba użyć żelu do mycia twarzy i dokładnie spłukać resztki z twarzy. Może być to dość problematyczne, bo olej pozostawia tłustą warstwę. Jednak już po kilku próbach będziesz dobrze wiedzieć, jak sobie z tym poradzić!
Olej jako domknięcie pielęgnacji – jak go używać?
Olejem możemy rozpoczynać naszą pielęgnację, a także ją kończyć! Szczególnie tyczy się to wieczornej rutyny. Na sam koniec, na krem, nałóż kilka kropel oleju. Domknie on całą pielęgnację i pozwoli skórze lepiej wchłonąć wszelkie składniki aktywne z kosmetyków. Sam olej także ma ogromny wpływ na odżywienie i natłuszczenie skóry. Z pewnością jeszcze rano wciąż będziesz czuć ukojenie i przyjemną gładkość cery.
Olej w pielęgnacji włosów – must-have!
W pielęgnacji włosów olej jest po prostu niezastąpiony! Musisz koniecznie zacząć go używać, jeśli jeszcze tego nie robisz. Wystarczy raz na tydzień nałożyć go na pasma włosów i skórę głowy. Pozostaw go tak na kilka godzin, a najlepiej na całą noc. Rano wystarczy dokładnie umyć całe włosy. Po takim olejowaniu będą one miękki, gładkie, lśniące i sypkie!
Trzeba mieć na uwadze, że do wyboru mamy bardzo dużo różnych olejów. Jednak nie każdy będzie dla nas odpowiedni! Należy wybierać oleje ze względu na ich komedogenność, jeśli chodzi o pielęgnację twarzy. Z kolei przy włosach musimy kierować się porowatością naszych włosów. Więcej o tym przeczytasz na www.onlinedrogeria.pl. Komedogenność to najprościej mówiąc skłonność oleju do zapychania cery. Wybieraj jak najniższy stopień, aby nie spowodować wysypu na swojej skórze!