kowalikowo.pl

Lifestyle Blog

Lifestyle

Planowanie podróży – kiedy kupować bilety lotnicze?

Planowanie podróży – tych mniejszych czy większych – to zawsze bardzo przyjemny moment. Można na chwilę przenieść się w miejsce, do którego się wybieramy i poczuć się tak, jakby podróżnicza przygoda już się rozpoczynała. Planowanie to jednak również ważny etap, do którego warto dobrze się przygotować, by uniknąć niespodzianek i móc w pełni cieszyć się nowymi doświadczeniami.

Jak dotrzeć na miejsce?

To zawsze podstawowe pytanie. Czasem odpowiedź jest jednoznaczna – jeśli planujemy podróż do Azji czy Ameryki, jedynym wyjściem będzie podróż lotnicza. Co natomiast jeśli naszym celem jest podróż do miejsc w Europie? Z jednej strony do większości europejskich krajów można dotrzeć samochodem, warto jednak zastanowić się, czy to dobry pomysł. Kilkadziesiąt godzin podróży to czas, który zabiera nam już część urlopu. Co więcej, zmęczenie potrafi pozostać z nami na dłużej i odbiera radość z wyjazdu. Wygodnym rozwiązaniem są podróże lotnicze, które znacznie skracają czas dotarcia w wybrane miejsce. Szeroka oferta przewoźników lotniczych daje możliwość łatwego i szybkiego znalezienia się w wybranym miejscu na świecie – od Ameryki po Australię. Dzięki rozbudowanym siatkom połączeń i dogodnym rozkładom lotów z łatwością można znaleźć wygodne połączenie choćby na drugi koniec świata.

Kiedy najlepiej kupować bilety?

Zakup biletów lotniczych to jeden z ważniejszych punktów w planie podroży. Z jednej strony duża liczba operatorów lotniczych powoduje, że ceny bywają bardzo konkurencyjne, z drugiej jednak dalekodystansowa podróż dla całej rodziny to znaczący koszt w domowym budżecie. A zatem kiedy kupować bilety lotnicze? Ważne jest planowanie z wyprzedzeniem – zakup biletów dużo wcześniej to dobry pomysł, jeśli chcemy skorzystać z bardziej atrakcyjnych cen. Operatorzy często udostępniają pulę biletów w promocyjnych cenach, jednak liczba tych biletów jest zawsze bardzo ograniczona i dotyczy tylko kilku – kilkunastu miejsc w samolocie. Warto korzystać z takich okazji, ponieważ jest to dobra szansa na zakup biletów w atrakcyjnych cenach. Wiele osób skupia się na wyszukiwaniu promocji lotniczych i kupuje najciekawsze oferty często w wyjątkowo korzystnych cenach, dopiero później planując ze szczegółami podróż w miejsce, w które akurat udało się zdobyć bilet. To również ciekawa taktyka, ale na jej zastosowanie pozwolić sobie mogą osoby, dla których nie będzie problemem niezaplanowany wcześniej w pracy urlop. Osoby, które muszą planować dni wolne w miejscu pracy z wyprzedzeniem, powinny trzymać się zasady, by nie odkładać zakupu biletów na ostatnią chwilę. Ceny są wtedy z reguły dużo wyższe, niż jeszcze miesiąc czy dwa wcześniej. Jeśli więc wiemy już, gdzie i w jakim terminie planujemy się wybrać, warto z wyprzedzeniem sprawdzać ceny dostępnych połączeń i nie odkładać zakupu licząc, że kilka dni przed podróżą operator będzie wyprzedawać niezapełnione miejsca. Spokój i możliwość cieszenia się podróżą bez stresu to najważniejsze, co powinno nami kierować, warto zatem zadbać, by zakup biletu nie powodował dodatkowego niepokoju.