kowalikowo.pl

Lifestyle Blog

Lifestyle

Wakacje na Filipinach: co warto zobaczyć?

Dla miłośników Azji wyspiarskie Filipiny mogą się okazać wspaniałym celem podróży. Ten kraj ma się czym pochwalić, a różnorodność atrakcji sprawia, iż każdy może tu znaleźć dla siebie coś ciekawego. Gdzie warto się wybrać, by wakacje na Filipinach okazały się wspaniałą przygodą?

Filipiny i ich turystyczny potencjał

Z jakimi atrakcjami kojarzone są Filipiny? Przede wszystkim z malowniczymi plażami i wybrzeżami Oceanu Spokojnego, oraz z ogromną ilością wysp i wysepek, które kuszą doskonałymi warunkami do wypoczynku. Sporo atrakcji czeka tu na miłośników sportów wodnych oraz dla tych, którzy chcą poznać dzieje i kulturę tej części Azji. Co koniecznie trzeba zobaczyć?

Bohol – Filipiny w pigułce

Dla turystów, którzy stawiają przede wszystkim na dobry wypoczynek, atrakcyjnym celem podróży stanie się wyspa Bohol. To właśnie tu czekają najsłynniejsze plaże oraz Czekoladowe Wzgórza, które – ze względu na swą malowniczość i kuszącą nazwę, stały się turystyczną wizytówką tego kraju. Na wyspie tej można się również spotkać z wyrakami filipińskimi – maleńkimi zwierzątkami, które zachwycają swymi ogromnymi oczami.

Filipińskie plaże: gdzie warto spędzić urlop?

Kto chce spędzić wakacje na plaży, ten Filipiny doceni z pewnością. Miejsc, w których można nacieszyć się beztroskim wypoczynkiem nad morzem, jest tu sporo. Pięknymi plażami kusi wyspa Daku, wielu wrażeń mogą też dostarczyć plaże na skalistej El Nido. Dla tych, którzy szukają mocnych wrażeń i miejsc do nurkowania w wulkanicznej scenerii, dobrym miejscem na wakacje w tej części Azji stanie się Camiguin, gdzie z pamiątkami po działalności wulkanów można się spotkać niemal na każdym kroku.

Filipińskie ciekawostki: co warto zobaczyć?

Filipiny to nie tylko rajskie plaże, ale i liczne ciekawostki, obok których nie można przejść obojętnie. Miłośników pięknych widoków oczarują okolice wioski Batad, która sławę zdobyła dzięki rozległym polom ryżowym, z kolei dla miłośników spotkać z tubylcami nie lada gratką może się stać wioska Buscalan. Dla miłośników mocnych wrażeń nie lada gratką może się też okazać wyprawa do Sagady, znanej z wiszących trumien. Zgodnie z tradycją, zostały one zawieszone wśród skał, stając się jedną z ważniejszych ciekawostek na Filipinach. W rejonie tego miasteczka czekają też piękne jaskinie, w których gronie na szczególne wyróżnienie zasługuje Lumiang Burial Cave i Sumaguing Cave.

Podróż po Filipinach warto zaplanować w taki sposób, by znaleźć czas na wizytę w stolicy tego kraju. Manila jest miastem pełnym kontrastów, na którego terenie miłośnicy historii nudzić się nie będą. Zabytkowe fortyfikacje z XVI wieku, kolonialne rezydencje, wykorzystywane dziś jako obiekty rządowe oraz Muzeum Historii Politycznej Filipin – oto wybrane atrakcje, które czekają w tym mieście.

Filipiny kuszą i fascynują, a pobyt w tym wyspiarskim kraju sprawi wiele radości każdemu miłośnikowi podróży – nie tylko tych egzotycznych. Rajskie wyspy i piękne plaże, rozległe pola ryżowe i miejsca zadziwiające swych charakterem – oto Filipiny, które z pewnością warto lepiej poznać.